Autor: Cyprian Iwuć W: Skarpetki Data: 2017-05-12 Komentarze: 0 Wyświetleń: 931

Sushi skarpetki – historia, która nie miała się zdarzyć

Początek sushi skarpetek absolutnie nie był związany ze skarpetkami. Powiem więcej, fakt, że powstał taki produkt, po dziś dzień wydaje się abstrakcyjnym splotem wielu wydarzeń, które na końcu tej krętej drogi doprowadził do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. 

l

Pisząc ten post jest 9 maj 2017 roku, a start sushi skarpetek to 7 grudnia 2014 roku. Natomiast historia rozpoczyna się jakieś dwa-trzy lata wcześniej, czyli ok. 2012 roku. Byłem studentem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i miałem przyjemność spróbowania sushi. Z tego co pamiętam od razu mi zasmakowało – z sushi chyba tak jest, albo się je kocha albo nienawidzi. Ja pokochałem i wtedy zaskoczyła mnie pewna rzecz, a mianowicie wpisując „sushi” w Google wyświetlały się jedynie płatne strony pozycjonujących się restauracji sushi i trudno było znaleźć jakiekolwiek wartościowe informacje o sushi, typu przepisy, historie i nowinki. Zapragnąłem wtedy stworzyć portal poświęcony tematyce sushi. Podobnie wtedy jak i teraz panowała moda na technologie, więc każda idea idąca w stronę portalu o ściśle określonej tematyce wydała mi się słusznym kierunkiem. Nie mniej jednak dużo prościej było zacząć od Fanpage’a i tak też się stało – założyłem Fanpage’a o tematyce sushi, który zaczął mnie pochłaniać bez reszty. W międzyczasie podjęliśmy próbę otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej na portal służący zamawianiu sushi online (podobnie jak pizzaportal.pl lub pyszne.pl, ale tylko dla sushi). Finalnie dofinansowania nie dostaliśmy z racji na błędy formalne we wniosku, ale nie zniechęciło nas to do dalszego działania. Plan był taki, aby spróbować zrobić to samo, ale własnymi środkami przez co znacznie wolniej. Nieprzerwanie rozwijałem Fanpage-a i przyznam szczerze, że wkręciłem się w tą tematykę – na tyle mocno, że napisałem pracę magisterską o mediach społecznościowych i był to moment w moim życiu, w którym myślałem, że moja zawodowa przyszłość będzie związana z social media. 

l

l

Totalny zwrot akcji nastąpił gdy pewnego dnia do Gosi (moja obecna żona) odezwali się znajomi z Łowicza: Dominik i Daria – właściciele marki skarpetkowej Zooksy oraz zakładu produkującego skarpetki w Łowiczu. Dominik i Daria zaproponowali spotkanie abyśmy pomogli im w prowadzeniu Fanpage’a ich nowej marki. Spotkaliśmy się w Warszawie (notabene na sushi) i w trakcie spotkania pół żartem, pół serio zaproponowałem, aby połączyć nasze siły i zrobić sushi skarpetki… To był pierwszy moment kiedy ziarenko tej idei zostało zasadzone. Początkowo nie traktowaliśmy tego poważnie, ale zgodnie stwierdziliśmy, że warto spróbować. Pół roku trwało zanim sushi skarpetki ujrzały światło dzienne, ale wiecie jakie to jest pół roku… Nikt nie robił tego full time’owo – taka idea powstająca po godzinach. Idea, która zmieniała nasze życie.


Od tamtej pory zmieniło się wszystko. Dziś poświęcam swoje czas i życie na sprzedaż skarpetek. Sklep skarpetkowelove.pl to oficjalny kanał sprzedaży sushi skarpetek i oczywiście już nie tylko sushi. Od tamtej pory zdołaliśmy poszerzyć asortyment o kolejne szalone pomysły takie jak pizza skarpetki, kocie skarpetki, skarpetki kolorowej marki „Rainbow Socks” oraz skarpetki marki Zooksy. W planach mamy już oczywiście kolejne dziwne skarpetki i właściwie nasze wszystkie działania kręcą się dziś wokół nich, a co za tym idzie, również za e-commercem. 99% naszej sprzedaży to sprzedaż przez Internet, głównie na rynkach zagranicznych. Chyba nie ma większej satysfakcji, niż świadomość, że wymyślone przez Ciebie skarpetki są noszone przez ludzi na całym świecie – tym bardziej, że produkcja w całości nadal znajduje się w Polsce i tak zostanie na zawsze.

Cyprian

Komentarze

Zostaw swój komentarz