Autor: Małgorzata Iwuć W: Skarpetki Data: 2017-07-25 Komentarze: 0 Wyświetleń: 6097

Ile kosztują najdroższe skarpetki na świecie?

najdroższe skarpetki

Źródło:https://www.falke.com/hu_en/luxury-line/finest-vicuna

Kolorowe skarpetki to już trochę standard na naszych nogach. Moda na różnobarwne, wzorowane skarpetki zagościła w naszych outfitach na dobre. Skarpetki w romby, paski, rakiety, ananasy, pszczoły, flamingi a nawet w pizze, sushi i przesłodkie koty z odstającymi uszami opanowały rynek.

W dzisiejszych czasach chyba już się przyzwyczailiśmy, że moda zaskakuje, szokuje designem, kolorem i formą. Każdy kto chce się wyróżnić z tłumu ma szerokie pole do popisu. Wśród dostępnych kolekcji i ery młodych projektantów nie czeka na nas nuda. Często za oryginalne rzeczy (niekoniecznie najlepszej jakości) trzeba słono zapłacić. A co jeśli stworzymy skarpetkę z niezwykle szlachetnego materiału?


Brązowo-złote skarpetki na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają. W tym przypadku to nie o wygląd tu chodzi tylko o materiał, dlatego nie zniechęcam się i drążę temat dalej. Niemiecka marka Falke wypuściła ekskluzywną kolekcję skarpetek, które zostały wykonane z włosów peruwiańskiej wikuni (ssaka z rodziny wielbłądowatych). Warto wspomnieć, że z jednej wikuni można uzyskać jedynie 1 funt (454 gramy) wełny.
Materiał ten jest niezwykle delikatny, na tyle że nie może być farbowany, dlatego skarpetki Falke Vicuna dostępne są tylko w jednym kolorze. Cena za parę to bagatela 1,188 $, w limitowanej kolekcji powstało jedynie 10 par tych skarpetek, a każda jest starannie zapakowana w niezwykle eleganckie złoto-brązowe pudełko.


Można stwierdzić, że ponad 1000$ za parę skarpetek, to cena która zwala z nóg, Jednak na tym nie koniec. Ktoś przebił ofertę Falke i stworzył skarpetki, które kosztują 1 500$! Tym “kimś” jest brytyjska firma Harrys of London, która znana jest przede wszystkim jako profesjonalna firma obuwnicza. Harrys of London postanowiła zgłębić tajniki najwyższej jakości materiału, z którego można uszyć skarpetki. Wybór padł na włókno pochodzące z nowozelandzkiego jelenia szlachetnego, z którego notabene można pozyskać jedynie 20 gram włókna rocznie. Jest ono niezwykle szlachetne, lżejsze i delikatniejsze od kaszmiru. Skarpetki mają kolor antracytu połączonego z szarością. Zatem cena musi nawiązywać do wyjątkowości unikalnego materiału i jego naturalnych właściwości, a nie do oryginalnego designu, a tego ostatniego po prostu brak.


Skarpetki są integralną częścią codziennego ubioru, a ostatnio docenianym elementem mody. Można je kupić w przeróżnych widełkach cenowych. Szarobure nudne skarpetki, nawet w super ekskluzywnym wydaniu i jakości, za ponad cztery tysiące złotych to zakup zdecydowanie nie dla mnie. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się kupić skarpetki od Falke albo Harrys of London niech koniecznie zgłosi się do mnie i opowie o wrażeniach :)

Gosia

Komentarze

Zostaw swój komentarz